Stomatológia

Stomatológia

RTG vyšetrenie zubov

Pri starostlivosti o zuby nie je vždy všetko viditeľné voľným okom. Na odhalenie skrytých problémov, ako sú zlomeniny zubov, infekcie koreňov alebo abnormality čeľusti, je röntgenové vyšetrenie zubov nevyhnutné. Naša klinika je vybavená modernými röntgenovými prístrojmi, ktoré nám umožňujú rýchlo a presne diagnostikovať problémy, ešte predtým, ako spôsobia bolesť alebo nepohodlie vašemu zvieraťu.

Vyšetrenie sa robí vždy v sedácii, nalačno, a ideálne je dobré sa dopredu objednať. U starších zvieratiek, robíme pred sedáciou základné klinické vyšetrenie a odbery krvi.

Stomatológia - ilustračný obrázok

Stomatológia

Jednotlivé služby

Extrakcie zubov

Niekedy, napriek našemu najlepšiemu úsiliu, môže byť zub natoľko poškodený alebo infikovaný, že jeho odstránenie je najlepšou možnosťou pre celkové zdravie zvieraťa. Naši veterinárni lekári majú bohaté skúsenosti s bezpečným a efektívnym vykonávaním extrakcií, za použitia techník minimalizujúcich bolesť a urýchľujúcich hojenie.

Ošetrenie chrupu u mačiek

Mačky môžu trpieť špecifickými orálnymi problémami, ako sú resorptívne lézie zubov a recidívujúce gingivitídy (zápaly ďasien). Ponúkame špecializovanú starostlivosť zameranú na liečbu a prevenciu týchto a ďalších stomatologických problémov u mačiek.

Ošetrenie chrupu u hlodavcov

Hlodavce majú jedinečnú štruktúru chrupu, ktorá môže vyžadovať špeciálnu starostlivosť. Či už ide o prerastené rezáky alebo iné problémy, náš tím je pripravený poskytnúť odbornú starostlivosť pre zdravie chrupu vašich hlodavcov. V prípade komplikovaných prípadov vieme pacienta referovať na špecializované pracovisko. 

Stomatológia

Čistenie zubného kameňa

Udržiavanie zubov vo výbornom stave je esenciálne pre celkové zdravie vášho maznáčika. Na našej klinike uplatňujeme moderný prístup k odstraňovaniu zubného kameňa pomocou ultrazvukovej technológie. Použitie sedácie zabezpečuje, že celý proces je pre vaše zviera čo najmenej stresujúci a komfortný. Pravidelné čistenie zubného kameňa môže predísť komplikáciám, ako sú zápaly ďasien a parodontitída.

Na našej klinike používama najmodernejšiu zubnú jednotku od firmy iM3, pomocou ktorej vieme nielen zuby vyčistiť, ale následne aj vylešiť, a v prípade paradentózy aj zuby extrahovať.

iM3

Stomatológia - zubná jednotka

Prevencia

Poradenstvo pri recidívujúcich problémoch v ústnej dutine

Opakujúce sa problémy v ústnej dutine, najmä u mačiek, môžu byť frustrujúce pre majiteľov zvierat. Naši odborníci ponúkajú konzultácie, plány liečby a preventívne stratégie na boj s chronickými orálnymi problémami, aby vaše zviera mohlo žiť život bez bolesti a nepohodlia.

U mačiek v prípade recidívujúcich virusových gingivitíd robíme liečbu pomocou interferónu v pravidelných intervaloch, extrakcie zubov z celej ústnej dutiny ak je to nevyhnutné, prípadne je poporučená iná liečba podľa potrieb pacienta.